Na rynku telefonów komórkowych wciąż pojawiają się nowe modele. Nic dziwnego – wymagania odbiorców wciąż rosną, a marki poszerzając swoje oferty i ulepszając produkty mogą po prostu więcej zarobić. Jednak nie każdy chce przepłacać i kupować najnowsze smartfony. Czy wówczas opłaca się inwestować w telefon sprzed 5 lat?

Jeśli telefon służy nam głównie do dzwonienia i wysyłania smsów możemy pozwolić sobie na starszy, a co za tym idzie tańszy model. Telefony sprzed 5 lat mogą zaoferować jednak więcej. Mają całkiem przyzwoite aparaty, możliwość połączenia z Wi-Fi, duże wyświetlacze i mnóstwo aplikacji. Co jest ich wadą w stosunku do najnowszych modeli? Nie zawsze chodzą tak płynnie, a ich design nie umywa się nowych flagowców najpopularniejszych marek.

Jeśli nie jesteś telefonicznym maniakiem, który potrzebuje szybkiego sprzętu do surfowania po internecie i robienia wysokiej jakości zdjęć, z powodzeniem możesz rozejrzeć się za nieco starszym telefonem. Najlepsze modele sprzed 5 lat mogą zaoferować więcej niż tańsze telefony wyprodukowane kilka miesięcy temu, a cena może być taka sama.