Każdego roku na rynku pojawia się mnóstwo nowych modeli telefonów komórkowych. Dziś dominują smartfony, z których można już nie tylko dzwonić, ale również robić dobrej jakości zdjęcia, surfować po sieci, a nawet oglądać filmy. Zmienia się nie tylko specyfikacja urządzeń, ale również ich wygląd.

Wśród współczesnych telefonów przeważają smukłe urządzenia dość sporych rozmiarów. Choć jeszcze kilka lat temu korzystanie z tak dużej komórki było nie do pomyślenia, dziś trudno używać czegoś mniejszego. Większy ekran to większa wygoda. Duże telefony nie przypominają jednak „cegieł”. Są cienkie, mają gładkie krawędzie i charakteryzują się mnogością barw. Dziś kupić można nie tylko proste czarne telefony, ale również smartfony w kolorze białym, złotym czy różowego złota.

Smartfony to nie tylko urządzenia elektryczne, ale również element stylu. Nowoczesny telefon to designerski dodatek, który pełni mnóstwo przydatnych funkcji oraz świetnie wygląda. Projektanci doskonale dbają o to, by rynek nie był nudny i monotematyczny.