Jeśli rozważasz iPhone X, opis może okazać się niewystarczający. Ten telefon trzeba przetestować osobiście! Model został wydany z okazji 10. rocznicy powstania serii i ma zupełnie inny wygląd niż jego poprzednicy. Co konkretnie się zmieniło i dlaczego warto rozważyć taki wydatek? Oto charakterystyka i specyfikacja iPhone X.

Producenci tego jubileuszowego modelu pomyśleli o innowacjach niespotykanych dotychczas w innych iPhone’ach, dlatego warto poznać go bliżej. We wszystkich modelach telefonów Apple’a stawia się na jak największe wykorzystanie powierzchni, dlatego tym razem niemal cały przód telefonu pokryty jest 5,8-calowym ekranem OLED. Zapewnia on znacznie lepszy kontrast i odzwierciedla realne barwy znacznie lepiej w porównaniu ze swoimi poprzednikami. Przeprojektowano design telefonu, przez co nie przypomina on zupełnie klasycznego poprzednika – iPhone’a 8. Co jeszcze się zmieniło?

Aparat i kamera w iPhone X

Duże zmiany dotknęły aparat fotograficzny – został on znacznie udoskonalony. Stabilizacja obrazu dotyczy nie tylko głównego aparatu, ale również dodatkowego, z teleobiektywem pozwalającym na zoom wysokiej jakości. Aparat fotograficzny w tym urządzeniu pozwala uzyskać pożądany efekt rozmytego tła, co przydaje się szczególnie przy portretach. Zdjęcia są ostre, jednak przy słabszym oświetleniu (np. wieczorem), szumy są już widoczne. Jednocześnie jednak iPhone X dobrze doświetla zdjęcia – szerokokątny obiektyw ma jasność f/1.8, zaś teleobiektyw – f/2.4. Zdjęcia nie odbiegają jakością od kompaktowych aparatów średniej klasy.

Kamera jest inną zaletą iPhone X. Opis jej funkcji zainteresuje szczególnie tych, którzy chcą kręcić swoje amatorskie i półprofesjonalne wideo. Iphone X to pierwszy smartfon na rynku, który nagrywa materiały wideo 4K przy 60 kl. /s. W praktyce oznacza to niespotykaną gdzie indziej płynność i szczegółowość obrazu. Kamera TrueDepth wyposażona jest w dodatkową stabilizację, dostępną w trybach 1080p i 720p. Oferuje też ona tryb portretowy z rozmazaniem tła i zmiennym oświetleniem Portrait Lighting. Wideo kręconym z iPhone’a X można się śmiało chwalić na You Tubie i w innych mediach społecznościowych.

Specyfikacja iPhone X jest warta uwagi nie tylko ze względu na aparat i kamerę. Czym jeszcze warto się zainteresować w tym modelu?

Techniczna specyfikacja iPhone X

Jeśli chodzi o Iphone X, opis aparatu i kamery to zaledwie zalążek funkcji i zalet tego modelu. Specyfikacja iPhone X obejmuje również szereg innych rozwiązań. Oto one:

  • system operacyjny – iOS 11,
  • procesor – Apple A11 (sześć rdzeni),
  • pamięć RAM – 3 GB,
  • pamięć wewnętrzna – od 64 do 256 GB (obsługa kart pamięci pozostaje niemożliwa),
  • przekątna ekranu – 5,8 cali (Super Retina HD),
  • matryca – OLED, zagęszczenie pikseli 459 ppi,
  • rozdzielczość ekranu – 2436 x 1125 px,
  • aparat główny – 2×12 Mpix,
  • aparat przedni – 7 Mpix,
  • łączność – LTE, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC, USB Lighting.

Cena (5 tys. złotych) może wydawać się zaporowa, jednak sprzęt, dzięki układowi CPU jest wydajniejszy o 30% bardziej od swoich poprzedników i właściwie bezawaryjny.

iPhone X – opis nowych funkcji. Czy warto?

Iphone X kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo danych. Producenci modelu zrezygnowali z czytnika linii papilarnych na rzecz skanowania twarzy (Face ID). Technologia działa również w niekorzystnym świetle lub w ciemności. Face ID, ze względu na bezpieczeństwo, służy też do autoryzowania płatności w systemie Apple Pay.

W tym smartfonie nie ma również przycisku domowego typowego dla innych modeli z serii, a belka funkcyjna została przeniesiona do góry i na prawą stronę. Do przełączania się między aplikacjami służy w nim dolna część wyświetlacza.

Barierą może być cena, jednak „kolekcjonerów” i entuzjastów jabłka, którzy iPhone’a 8 zamienią na iPhone X, z pewnością nie zabraknie. To wart uwagi telefon, który z pewnością szybko się nie zestarzeje.