Użytkownicy laptopów dzielą się na miłośników gier oraz tych, którzy głównie surfują po sieci i tylko sporadycznie otwierają inne aplikacje niż przeglądarka internetowa. W takim razie jaki laptop będzie najlepszy właśnie do przeglądania stron internetowych?

Wybierając laptopa na potrzeby internetu należy zwrócić uwagę na parametry takie jak: procesor, pojemność baterii oraz wygodny ekran. Najlepiej, by matryca miała powyżej 15 cali. Nie potrzeba natomiast bardzo dobrych kart graficznych oraz dużej pamięci RAM. Jeśli wybierzemy sprzęt o najwyższych parametrach bardzo możliwe, że przepłacimy. Tego typu laptopy sprawdzają się u graczy, ale mogą być po prostu za dobre do przeglądania internetu.

Laptopy do użytku domowego nie muszą być drogimi urządzeniami z górnej półki. Do przeglądania internetu w zupełności wystarczy podstawowy sprzęt, za który można zapłacić nawet mniej niż 1000zł. Ci, którzy nie chcą przepłacać powinni zwrócić uwagę na m.in. Acer Aspire ES1-131, HP Pavilion x2 10, Lenovo 100-15IBD czy Dell Inspiron 15 5551.