W czasach laptopów i łączności mobilnej rezygnujemy z kabli. Skoro nie są one konieczne to lepiej po prostu się ich pozbyć. Nie inaczej jest także w przypadku myszy komputerowych. Te bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością i sukcesywnie wypierają z rynku myszy podłączane do portu USB. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Wybór myszki bezprzewodowej trzeba uzależnić od tego co robimy na komputerze lub laptopie. Jeśli nasza działalność ogranicza się do przeglądania stron internetowych, słuchania muzyki lub pisania nie ma sensu inwestować w skomplikowane urządzenie. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku graczy, których wymagania zarówno względem komputerów, jak i myszek są nieco większe.

Do zwykłego użytku domowego lub pracy biurowej wystarczy myszka z sensorami o rozdzielczości od 800 do 1200 DPI. Przydatna będzie rolka do przewijania oraz dwa dodatkowe klawisze nawigacji „przód” i „tył”. Najistotniejszym parametrem jest bowiem wygoda. Wybierając myszkę zwróćmy uwagę na jej wyprofilowanie i to jak „leży” w dłoni.