Smartphone’y to wielofunkcyjne urządzenia, z których korzysta dziś niemal każdy. Niestety, nie każdy model jest wystarczająco wytrzymały i stłuczona szybka to dla wielu standardowy widok, a o wodoodporności nawet nie ma mowy. Jaki smartphone powinni wybrać ci, którzy potrzebują telefonu do zadań specjalnych?

Jednym z popularniejszych „twardzieli” wśród smartphone’ów jest Samsung Galaxy Xcover 3. Kosztuje mniej niż 1000zł, a oprócz dodatkowych wzmocnień i dużej wytrzymałości otrzymujemy także całkiem niezły design. Inny solidny telefon, który dodatkowo jest odporny na kurz i wodę to Motorola Symbol TC70. Można korzystać z niego nawet mając mokre dłonie. To telefon skierowany do przedsiębiorców i robotników, którzy nie tylko narażeni są na specyficzne warunki, ale także potrzebują szeregu biznesowych aplikacji.

Swojej wodoodpornej wersji doczekał się również popularny smartphone Sony Xperia M2. Jest on dostępny w wariancie Aqua, który według producentów działa nawet pod wodą. Nie ucierpiał na tym jego design, więc telefon z pewnością zadowoli wszystkich estetów.