Tablety to urządzenia, które cieszą się sporą popularnością. Można przeglądać na nich strony internetowe, czytać ulubione e – booki czy  grać w gry. W sklepach dostępne są tablety w różnych cenach. Jakimi parametrami najlepiej kierować się podczas zakupu tabletu mając w kieszeni 500zł?

Najważniejszym elementem tabletu jest ekran, dlatego jego parametrom należy poświęcić uwagę. Jeśli będziemy oglądać na naszym urządzeniu filmy najlepiej, by miało ono format 16:9. Natomiast gdy potrzebujemy tabletu głównie do surfowania po sieci świetnie sprawdzą się te o formacie 4:3. Pamiętajmy, że im wyższa rozdzielczość ekranu tym lepsza jakość wyświetlanych treści. Powinna ona wynosić minimum 800 x 600 pikseli.

Zapaleni internauci powinni szukać tabletu nie tylko z wbudowanym Wi-Fi, które jest standardem, ale również modemem 3G. Umożliwia on włożenie karty SIM i korzystanie z internetu nawet tam gdzie nie ma Wi-Fi. Minimalna pamięć RAM, którą powinien mieć tablet do 500zł to 1GB. Istotna jest również wielkość pamięci wewnętrznej oraz możliwość jej poszerzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *