Tablety to urządzenia, które cieszą się sporą popularnością. Można przeglądać na nich strony internetowe, czytać ulubione e – booki czy  grać w gry. W sklepach dostępne są tablety w różnych cenach. Jakimi parametrami najlepiej kierować się podczas zakupu tabletu mając w kieszeni 500zł?

Najważniejszym elementem tabletu jest ekran, dlatego jego parametrom należy poświęcić uwagę. Jeśli będziemy oglądać na naszym urządzeniu filmy najlepiej, by miało ono format 16:9. Natomiast gdy potrzebujemy tabletu głównie do surfowania po sieci świetnie sprawdzą się te o formacie 4:3. Pamiętajmy, że im wyższa rozdzielczość ekranu tym lepsza jakość wyświetlanych treści. Powinna ona wynosić minimum 800 x 600 pikseli.

Zapaleni internauci powinni szukać tabletu nie tylko z wbudowanym Wi-Fi, które jest standardem, ale również modemem 3G. Umożliwia on włożenie karty SIM i korzystanie z internetu nawet tam gdzie nie ma Wi-Fi. Minimalna pamięć RAM, którą powinien mieć tablet do 500zł to 1GB. Istotna jest również wielkość pamięci wewnętrznej oraz możliwość jej poszerzenia.